Dzień Świętego Patryka w Katowicach!

Zapraszamy Was na wspólną celebrację Dnia Świętego Patryka, którą rozpoczynamy już od 17 marca!

 A trwać będzie aż do 22 marca. Przed nami zielony tydzień!

Dzień Świętego Patryka!

Dzień Św. Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne przypadające 17 marca. To właśnie w tym dniu Irlandia hucznie obchodzi świętego swojego Patrona organizując różnego rodzaju imprezy i parady. Dlaczego 17 marca? Jest to dzień upamiętniający śmierć patrona Irlandii. Tego dnia Irlandczycy wspominają życie i dokonania św. Patryka, który został natchniony przez Boga i doprowadził do chrystianizacji środkowej, północnej i zachodniej części Irlandii. 

Dzień św. Patryka - zwyczaje


W dzień św. Patryka Irlandczycy bawią się i świętują. Tego dnia też odbywają się wielkie parady, ludzie piją irlandzkie piwo i whisky. I chociaż najbardziej rozpowszechnionym zwyczajem z okazji Dnia Świętego Patryka jest picie zielonego piwa to w rzeczywistości nie jest to typową praktyką Irlandczyków. Ci, zamiast piwa w kolorze koniczyny, piją... whyski! Dlatego w Clubie Garage przez cały tydzień rządzić będą zarówno whyski, jak i zielone piwo. Interesujące jest samo pochodzenie tego zwyczaju picia trunków. Jak mówią legendy, Patryk, goszcząc w karczmie, dostrzegł, że karczmarka nie nalewa napojów do pełna. Postanowił ją nastraszyć złymi nocnymi wizjami i koszmarami, a ona tak się przeraziła, że od tej pory lała do pełna.

Również w USA to święto obchodzone jest od 1737 roku, a pierwsza wielka parada zorganizowana została w Bostonie. Do dzisiaj, każdego 17 marca, w Chicago koloruje się tamtejszą rzekę na zielono.

Jeżeli uwielbiasz Irlandię, zielone piwo, whyski lub po prostu chciałbyś doświadczyć ciekawego święta w Katowicach - to zapraszamy już od 17-22 marca. Najhuczniejszą zabawę rozpoczynamy od czwartku do soboty (19.03-22.03) od g. 21:00  -> wstęp free, door selection!

Sprawdzaj na bieżąco na Fanpage Club Garage co u nas słychać!

Dzien sw. Patryka katowice

© 2018 Club Garage. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony Hasztag. Marketing EM

Regulamin Klubu Garage

Search